Šalvěj divotvorná

Vzhledem ke zhoršeným klimatickým podmínkám jsme do odvolání zrušili zásilkový rozvoz šalvěje divotvorné. Rostlina by pravděpodobně nepřežila pobyt v teplotě pod 5 stupňů.  Prodáváme nyní pouze na osobní odběr.

Děkujeme za pochopení

 
 
Zakořenělé řízky šalvěje divotvorné jsou opět v prodeji. Jedná se o magickou rostlinu mexických šamanů, která je u nás řazena mezi sběratelské kuriozity. Řízky šalvěje divotvorné jsou cca 10cm vysoké s dokonale založeným kořenovým systémem. Sazeničky zasíláme v tubusech zabezpečené proti poškození během transportu.
 
 

Pěstování

Obdržené sazeničky zasadíme do přiměřeně velkého květináče s mírně kyselým substrátem (vláknitá rašelina smíchaná s pískem či perlitem) a důkladně zalijeme. Umístíme na místo s rozptýleným slunečním světlem - rostlina nesnese přímé

slunce. V letních měsících můžeme rostlinu umístit na terasu, balkon či zahrádku do mírného stínu. Dbáme, aby byl substrát stále vlhký, ale květináč nesmí stát ve vodě, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Jakmile začne rostina košatět, přesadíme do většího květináče. Za tři měsíce lze průběžně sklízet a sušit listy.
Při snížení venkovní teploty pod 5 stupnů přesuneme šalvěj do vnitřního prostředí. Rostina nesmí namrznout! Takto můžeme rostlinu udržet ve vegetaci několik let. Salvěj netvoří semena, množí se pouze řízkováním.
 
 
 
 

Obrázky:

Šalvěj divotvorná


obrázek č.1 - rostliny po měsíci růstu
obrázek č.2 - dvouletá rostlina umístěná na terase při pravidelném zaštipování
obrázek č.3 - zakořenělé řízky připravené k distribuci
 
 
Objednávejte přes objednávkový formulář  na stránce dole. Uveďte počet kusů, dodací adresu, telefon a mail. K přepravě využíváme kurýrní službu z nabídky https://www.zaslat.cz/.
 
 
Cena za sazenici 300,- Kč
 

Balení sazenic k expedici:

   
 

 
 
 
 
 
 

 

 

Objednávka sazenic - šalvěj divotvorná